Sidensjösprinten 2017, Klassresultatlista

2017-06-13


D21 2580 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna QuayleOK Nolaskogsarna26:070:00
2Helena ForsbergSkogslöparna27:020:55
3Karin BoströmJärfälla OK29:193:12
4Anette NyströmOK Nolaskogsarna29:203:13
5Åsa PaulerSkogslöparna30:404:33
6Stina MagnussonOK Nolaskogsarna30:524:45
7Emma WibergSkogslöparna42:2416:17
8Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OK54:1228:05
9Evelina SöderlundSkogslöparna67:0140:54
Kristin HylanderNyköpings OKEj godk.

H21 3000 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Benjamin NäslundSkogslöparna22:530:00
2Börje PaulerSkogslöparna23:400:47
3Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK25:492:56
4Jonas HälldalSkogslöparna26:564:03
5Mattias PerssonSkogslöparna28:205:27
6Oskar ForsbergSkogslöparna28:275:34
7Arvid StrandbergSkogslöparna28:285:35
8Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna28:445:51
9Simon DahlbergOK Nolaskogsarna29:116:18
10Erik WickbergOK Nolaskogsarna30:447:51
11Peter WoxlinSkogslöparna31:478:54
12Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna33:0410:11
13Anton StrandbergSkogslöparna33:0910:16
14Patrik BlidefalkOK Södertörn34:5912:06
15Per-Johan JosefssonSkogslöparna35:3112:38
16Emanuel NäslundSkogslöparna38:1415:21
17Ingmar HolmerOK Nipan46:4423:51
Mathias WesterlundOK NolaskogsarnaEj start
Hugo ErikssonOK NolaskogsarnaEj start

D16 2030 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Amelie JosefssonSkogslöparna27:470:00
2Ida WickbergOK Nolaskogsarna30:132:26
3Emelie WibergSkogslöparna31:413:54

H16 2030 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Isac ErikssonOK Nolaskogsarna22:590:00
2Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna24:451:46
3Laban NordinOK Nolaskogsarna27:054:06
4Anton BrännströmÖrnsköldsviks OK37:4214:43
5Melker EklundOK Nolaskogsarna39:3816:39

D14 1530 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nora EngströmOK Nolaskogsarna16:230:00
2Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna16:470:24
3Nora WesterlundOK Nolaskogsarna16:530:30
4Nova AnundborgSidensjö IK17:421:19
5Elsa ErikssonHusums IF OK20:454:22
6Daga KjellssonSidensjö IK25:198:56
7Evelina NilssonSidensjö IK64:5648:33
8Ylva ThorénÖrnsköldsviks OK81:1164:48

H14 1530 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marcus NilssonSkogslöparna13:410:00
2Erik ByströmOK Nolaskogsarna14:000:19
3Linus DahlbergOK Nolaskogsarna14:411:00
4Johan SöderholmKubbe-Norrflärke IF16:302:49
5Jonatan HälldalSkogslöparna18:344:53
6Isak AbrahamssonSkogslöparna21:588:17
7Filip NordströmSkogslöparna24:5111:10
8Elias SöderlundSkogslöparna26:1512:34
Emil BlidefalkOK SödertörnEj godk.
Isak SöderlindOK NolaskogsarnaEj godk.

D12 1450 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alice RytterstedtSkogslöparna12:180:00
2Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna16:073:49
3Frida HägglundOK Nolaskogsarna16:504:32
4Linnea SjöbergOK Branten17:014:43
5Alva PerboSkogslöparna19:036:45
6Alva ByströmSidensjö IK19:126:54
7Clara NordströmSkogslöparna20:188:00
8Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna20:198:01
9Liv PaulerSkogslöparna20:308:12
10Linn MelinSidensjö IK20:568:38
11Julina NyströmOK Nolaskogsarna21:389:20
12Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK22:5510:37
13Ida AhlbergOK Nolaskogsarna25:0712:49
14Nikki AhlqvistÖrnsköldsviks OK29:5017:32
Saga BergvinSkogslöparnaEj start

H12 1450 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Liam HälldalSkogslöparna12:130:00
2Sixten PerssonSkogslöparna12:290:16
3Joel ByströmOK Nolaskogsarna15:233:10
4Viktor ÖhmanSkogslöparna17:475:34
5Benjamin Åström FernandoOK Branten19:046:51
6Albert StrandlundOK Nipan19:547:41
7Teo DolkOK Nipan22:5610:43
8Titan AnundborgSidensjö IK36:2124:08

D10 1420 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Theia AnundborgSidensjö IK12:250:00
2Signe ForsbergSkogslöparna13:411:16
3Delisia NyströmOK Nolaskogsarna15:042:39
4Hanna WoxlinSkogslöparna15:333:08
5Tindra RytterstedtSkogslöparna20:097:44
6Ella NordströmSkogslöparna23:5011:25
7Lisa EdinSidensjö IK25:3013:05
8Emma PerboSkogslöparna29:1116:46
9Felicia Aspnäs FermSidensjö IK39:2827:03
Ida PaulerSkogslöparnaEj start

H10 1420 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martin NilssonSkogslöparna9:570:00
2Felix ÖhmanSkogslöparna10:360:39
3Sixten KjellqvistSidensjö IK15:215:24
4Ture ForsbergSkogslöparna17:367:39
5Björn StrandlundOK Nipan21:3311:36
6Elias EdinSidensjö IK25:1315:16
7Edvin KällströmOK Nipan27:5517:58
8William BacklundSidensjö IK31:3221:35
9Adam AbrahamssonSkogslöparna43:3733:40

D35 2260 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karin PerssonSkogslöparna30:380:00
2Monika WesterlundOK Nolaskogsarna36:265:48
Louise WoxlinSkogslöparnaEj start

D45 2260 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna-Karin ViklundOK Nipan32:570:00
2Sara ErikssonHusums IF OK36:533:56
3Victoria KarlssonSkogslöparna37:084:11
4Anna-Lena LindströmOK Nolaskogsarna39:366:39
5Christina JosefssonSkogslöparna41:358:38
6Yvonne NäslundSkogslöparna42:379:40
7Lena DahlbergOK Nolaskogsarna43:1810:21
8Monica SandströmKubbe-Norrflärke IF44:4811:51
9Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK53:3620:39
10Mona BlombergSkogslöparna65:4432:47

H45 2580 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan NäslundOK Nolaskogsarna23:590:00
2Christer AhlbergOK Nolaskogsarna27:453:46
3Torgny NäslundSkogslöparna28:554:56
4Rune LindströmOK Nolaskogsarna29:055:06
5Björn ByströmOK Nolaskogsarna30:496:50
6Clas EngströmOK Nolaskogsarna31:007:01
7Daniel KnutssonSkogslöparna31:187:19
8Kristofer ÖhmanSkogslöparna36:0212:03
9Mikael NilssonSkogslöparna37:0313:04
10Johan EklundOK Nolaskogsarna39:5515:56
11Ulf StrömbergÖrnsköldsviks OK79:0355:04
Jörgen WibergSkogslöparnaEj godk.

D55 2030 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Birgitta StrandbergSkogslöparna36:110:00
2Katarina KvickSkogslöparna39:263:15
3Karin SvenssonKubbe-Norrflärke IF49:1513:04
Anette AnderssonOK NolaskogsarnaEj godk.
Agneta LindbergSkogslöparnaEj start

H55 2260 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Leif StrandbergSkogslöparna30:180:00
2Leif SellingHärnösands OK30:540:36
3Lars ForsstedtSöders-Tyresö31:381:20
4Lennart WahlgrenRehns BK33:032:45
5Per NorlanderHärnösands OK35:235:05
6Rolf EdholmKubbe-Norrflärke IF36:376:19
7Lennart StrandbergSkogslöparna36:516:33
8Birger SvenssonKubbe-Norrflärke IF48:0717:49

D65 2030 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Carin NordinSkogslöparna53:280:00
2Ulla Britt SundinSkogslöparna55:051:37

H65 2030 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lennart VedinOK Branten31:080:00
2Sven Eric JunebergKubbe-Norrflärke IF33:102:02
3Per SundinSkogslöparna33:512:43
4Stig BlidefalkOK Nipan35:334:25
5Lennart KorénOK Branten40:008:52
6Bertil NordinSkogslöparna40:169:08
7Hasse ÅströmOK Branten42:0310:55

D75 1530 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Monica KrigOK Nipan33:340:00

H75 1530 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gustav KrighOK Nipan21:010:00
Torsten VestmanOK NolaskogsarnaEj godk.

Insk 1420 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alice ByströmSidensjö IKGodkänd
Alvin ForsgrenSidensjö IKGodkänd
Amelja Eriksson WestmanSidensjö IKGodkänd
Ebba SjölanderSidensjö IKGodkänd
Emma ByströmOK NolaskogsarnaGodkänd
Filip Aspnäs FärmSidensjö IKGodkänd
Frida AbrahamssonSkogslöparnaGodkänd
Hilding KjellqvistSidensjö IKGodkänd
Hugo NordinSidensjö IKGodkänd
Ines GripenrotKubbe-Norrflärke IFGodkänd
Ingemarie NorbergSidensjö IKGodkänd
Isak SandströmKubbe-Norrflärke IFGodkänd
Martin EdinSidensjö IKGodkänd
Martin GustafssonOK NolaskogsarnaGodkänd
Milea NyströmOK NolaskogsarnaGodkänd
Mille DolkOK NipanGodkänd
Minna GustafssonOK NolaskogsarnaGodkänd
Nelly SjölanderSidensjö IKGodkänd
olle NordinSidensjö IKGodkänd
Sandra MelinSidensjö IKGodkänd
Sara HäggkvistOK NolaskogsarnaGodkänd
Thea ForsgrenOK NolaskogsarnaGodkänd
Tor NorbergSidensjö IKGodkänd
Elias SandströmKubbe-Norrflärke IFEj start
Hanna OlofssonKubbe-Norrflärke IFEj start
Linnea OlofssonKubbe-Norrflärke IFEj start

U1 1420 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lova LarssonSkogslöparna14:510:00
2Lukas SjöbergOK Branten16:221:31
3Hannes HägglundOK Nolaskogsarna17:102:19
4Stina PerssonSkogslöparna23:088:17
5Amanda MattssonÖrnsköldsviks OK24:5310:02
6Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK24:5710:06
7Isabell AhlqvistÖrnsköldsviks OK26:0611:15
8Roger PerboSkogslöparna36:2321:32
Elsa WoxlinSkogslöparnaEj start
Gustav BergvinSkogslöparnaEj start

Ö2 1450 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna SöderholmKubbe-Norrflärke IF16:320:00
2Linda BrännströmÖrnsköldsviks OK23:417:09
3Malin PetersonOK Nolaskogsarna23:547:22
4Elina NilssonOK Nolaskogsarna24:598:27
5Rosita BlidefalkOK Nipan35:5219:20

Ö4 2030 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hugo PeterssonOK Nolaskogsarna36:030:00
2Stina TelhammerOK Nolaskogsarna36:120:09
3Anna NieminenOK Nipan36:500:47
4Sten ErikssonOK Branten37:351:32
5Mats LarssonSkogslöparna38:392:36
6Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna38:492:46
7Marlene HälldalSkogslöparna49:0613:03
8Lisa NilssonOK Nolaskogsarna50:3214:29
9Monica HolmerOK Nipan51:4215:39
10Susanne BylundSkogslöparna79:1643:13
11Britt EdinSidensjö IK94:5158:48
12Mona EdinSidensjö IK95:4259:39
Leif DahlbergOK NolaskogsarnaEj godk.
Petra SöderlundSkogslöparnaEj godk.

Ö7 2580 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonas ByströmSkogslöparna25:290:00
2Tomas NordströmSkogslöparna33:157:46
3Christer MikaelssonHusums IF OK34:198:50
4Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna34:429:13
5Jonas SöderlundSkogslöparna36:1710:48
6Emil PeterssonOK Nolaskogsarna37:0011:31
7Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna39:3314:04
8Niklas NyströmOK Nolaskogsarna39:3614:07
9Elin WickbergOK Nolaskogsarna41:0815:39
10Hans NordströmSkogslöparna43:3618:07
11Frida VesterlundRobertsfors IK45:1219:43
12Maria DanvindOK Nipan46:5421:25
13Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna47:2221:53
14Åke BerglundHögåkers OK60:0034:31
Sofia BengtssonSidensjö IKEj godk.


Skapad 2017-06-13 22:11:42 med OLA version 5.4.1-2